КРУТОВ ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ

КРУТОВ ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ

Віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців України, Генерал-лейтенант Служби безпеки України, кандидат педагогічних наук, доктор юридичних наук, професор. «Батько» української «Альфи» – підрозділи СБУ окремого призначення.

Відомий громадський діяч, головний ідеолог недержавної системи безпеки України, який запропонував нові підходи до проблем забезпечення національної безпеки країни через виокремлення її недержавної складової. Народився 16 травня 1949 року у с. Фрунзе, Генічеського району, Херсонської області. 1976 р. – з відзнакою закінчив Запорізький державний педагогічний інститут та в 1996 р. – з відзнакою закінчив Національну Академію Служби безпеки України. Трудовий шлях розпочав на заводі “Запоріжсталь”.

Автор близько 70 наукових та 200 публіцистичних праць з питань боротьби з тероризмом та національної безпеки, член Експертної ради ВАК України з питань національної безпеки, член Експертної ради Державної акредитаційної комісії Міністерства освіти і науки України з комп’ютерних наук і технологій та національної безпеки., член спеціалізованих рад по захисту кандидатських та докторських дисертацій.

Заступник, перший заступник голови СБ України (1998-2002, 2005 рр.), перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України (2005-2006 рр.). 1994 р. – 1998 р. - очолював Управління по боротьбі з тероризмом і захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів Служби безпеки України (спецпідрозділ «Альфа»). За безпосередньої участі проведені сотні оперативно-бойових операцій та спеціальних заходів. Неодноразово виконував спеціальні завдання керівництва держави та Служби безпеки України за кордоном. 2003 р. – заснував і очолив Міжнародну громадську організацію “Міжнародна антитерористична єдність”, що є єдиним від України учасником форуму недержавних організацій Ради Європи.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.