Ульріх Вальтер

Ульріх  Вальтер

19 квітня 2012 р. о 10-20 в залі засідань Вченої ради НТУУ «КПІ» Проспект Перемоги, 37,Корпус №1, відбудеться вручення диплому “Почесний доктор ФАКС НТУУ «КПІ»” проф. Технічного університету м.Мюнхен, космонавту ФРН п. Ульріху Вальтеру (Ulrich Walter)

Народився німецький учений, 5-й астронавт ФРН Ульріх Вальтер 09 лютого 1954 року.

Після закінчення середньої школи в Ізерлоні в 1972 році і дворічної служби в Бундесвері в якості інструктора армійської школи ППО Ульріх Вальтер вступив до Кельнського університету. У 1980 році він отримав диплом з експериментальної фізики, а в 1985 році - докторську ступінь у галузі фізики твердого тіла.

У 1985-1987 рр. працював в Аргоннській національній лабораторії в Чикаго і Каліфорнійському університеті в Берклі.

У серпні 1987 року в Німеччині був проведений набір астронавтів для польоту за програмою Spacelab D-2 на космічному кораблі «Спейс Шаттл». Ульріх Вальтер виявився одним з п'яти відібраних кандидатів. З 1988 по 1990 рік він проходив загальнокосмічну підготовку в Німецькому аерокосмічному центрі (DLR). Підготовка, зокрема, включала польоти на літаку КС-135 по параболічній траєкторії на тимчасову невагомість. Ульріх здійснив на ньому понад 1300 польотів.

У вересні 1990 року отримав призначення в екіпаж в якості спеціаліста з корисного навантаження. Паралельно з проходженням підготовки в 1991-1992 рр. був одним з кандидатів від Німеччини до загону астронавтів ЄКА, але зарахований не був.

Свій єдиний космічний політ Ульріх Вальтер здійснив 26 квітня - 6 травня 1993 року на американському шатлі «Колумбія» (STS-55). Корисним навантаженням була лабораторія Spacelab D-2. Було виконано близько 90 експериментів у галузі природничих наук, фізики, робототехніки, астрономії, вивчення земної атмосфери. Ульріх Вальтер провів у цьому польоті 9 діб 23 години 39 хвилин 59 секунд.

У 1993 році, незабаром після здійснення польоту, залишив загін астронавтів DLR. У 1994 році очолив Німецький архів знімків з космосу в DLR (Оберпфаффенхофен). Після того як німецькі астронавти були переведені в загін астронавтів ЄКА, він звільнився з DLR і перейшов працювати в німецьке відділення IBM.
З березня 2003 року Ульріх Вальтер - професор Мюнхенського технічного університету, очолює кафедру аерокосмічних технологій на факультеті машинобудування.

Автор книги про свій космічний політ «За 90 хвилин навколо Землі» (1997), а також більше 60 наукових робіт. Крім того, працює ведучим науково-популярного шоу «MAXQ - Жага знань» на баварському телебаченні.

Нагороджений Орденом «За заслуги перед ФРН» 1-го класу та Медалью Вернера фон Брауна.