На засіданні Вченої ради

Перше в новому 2008/09 навчальному році засідання Вченої ради відбулося 8 вересня під головуванням ректора університету академіка НАН України М.З.Згуровського. Михайло Захарович щиро привітав присутніх із початком нового навчального року та 110-річчям НТУУ “КПІ”.
Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять викладачів університету, які за минулий рік пішли з життя.
Ректор університету запросив до президії відомого громадського і політичного діяча України Л.В.Деркача, охарактеризував основні віхи його життя – у зв’язку із презентацією його публіцистичного автобіографічного видання. Л.В.Деркач у своєму виступі тепло висловився на адресу Київської політехніки, підкреслив важливу роль нашого університету у вихованні молоді, нагадав про своє співробітництво з КПІ у 90-ті роки. Від імені університету М.З.Згуровський вручив Л.В.Деркачу ювілейний набір марок, що відображають нашу історію.
Надалі ректор вручив відзнаки і нагороди. У зв’язку із 110-річчям університету нагрудний знак “Петро Могила” МОН України було вручено В.В.Ясінському, В.В.Булдигіну, Б.В.Валуєнку. Нагрудний знак МОН України “За наукові досягнення” було вручено С.Ф.Теленику, О.М.Шмирьовій, Л.С.Глобі.
Диплом Міжнародного конкурсу студентських робіт у сфері технічних інновацій у пакувальному машинобудуванні отримала Ю.П.Маневич.
Групу студентів та їх тренерів було нагороджено відзнаками за 1-е місце у змаганнях ІХ чемпіонату Києва з футболу серед ВНЗ, також було відзначено студентів-спортсменів та їх тренерів з художньої гімнастики та аеробіки.
Почесною відзнакою Вченої ради було нагороджено В.А.Руденко та В.І.Лиховода.
Почесні грамоти МОН України з нагоди 110-річчя ММІ та ХТФ було вручено В.М.Шишкіну, В.В.Іващенку, І.В.Лісовській, А.Л.Концевому, В.В.Токарчуку, В.М.Можаровському.
Атестати професорів отримали Н.І.Бурау, С.В.Лук’яненко, П.І.Лобода, О.М.Величко, А.О.Сігайов, С.М.Пересада.
Основним питанням порядку денного за доповіддю першого проректора НТУУ “КПІ” члена-кореспондента НАН України Ю.І.Якименка було заслухано й обговорено підсумки прийому студентів на перші курси 2008/09 н.р. Доповідач докладно проаналізував результати нового прийому, який відбувся в умовах зовнішнього тестування. Університету вдалося зберегти план прийому та кількість заяв від абітурієнтів на рівні минулого року. Реальний конкурс становив 2,29 проти 3,8 торік. Було охарактеризовано конкурсну ситуацію по навчальних підрозділах та спеціальностях, відзначено, що серед зарахованих частка випускників системи довузівської підготовки складє 71%. На п‘ятий курс було зараховано 1548 магістрів (39% від загальної кількості), та 2442 особи на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (61%). У прийнятому рішенні з даного питання, зокрема, зазначено вважати за необхідне запровадження на державному рівні національної програми “Майбутнє України”, направленої на подальший розвиток системи відбору і підготовки кадрів для вступу до університету. Було наголошено на необхідності збереження системи доуніверситетської підготовки, удосконалення форм її роботи. Інститутам, факультетам та випускаючим кафедрам рекомендовано розглянути результати цьогорічного прийому на перший курс та п’яті курси і розробити заходи щодо подальшого вдосконалення цієї роботи.
Було розглянуто низку конкурсних справ. У зв’язку із розглядом кандидатури для обрання на посаду завідувача кафедри менеджменту Ю.В.Карака, ректор університету висловив подяку колишньому завідувачу, організатору кафедри і факультету професору В.Д.Нємцову за його продуктивну роботу.
На здобуття Державних премій України у 2009 році в галузі науки і техніки було висунуто авторський колектив комплексу підручників серії “Інформатика” для ВНЗ у 7-ми книгах за загальною редакцією академіка НАН України М.З.Згуровського і авторський колектив підручника “Схемотехніка електронних систем” у 4-х книгах.
За доповіддю голови експертно-правової комісії професора Ю.Ф.Зіньковського до почесного звання “Заслужений професор НТУУ “КПІ” було рекомендовано О.М.Яхна, Н.А.Яремчук.
Вирішено інші конкурсні справи, розглянуто поточні питання.
Ю.Москаленко

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.